Soovid õppida manuaalkäigukastiga autot juhtima?

Meie autokoolis saab õppida manuaalkäigukastiga autoga.
Võimalik on manuaalkäigukastiga autoga õppides läbida kogu B-kategooria esmaõppe koolituskursus. Samuti on võimalik soovi korral võtta ainult lisasõidutunde ning vajadusel õppida jätkuõppekoolitusel.

B-kategooria kursuse hindadega saab tutvuda siin

Registreerimiseks palun kirjutage meile: info@ecodriveautokool.ee
Samuti saab registreeruda registreerimisvormi kaudu.

Õppesõit manuaalkäigukastiga

Õppesõit

Kuidas toimub õppesõit?

 

Millisest kohast algavad autokooli sõidutunnid?

Meie autokooli sõidutunnid toimuvad Tallinnas. Alustame õppesõitu Mustamäel, Sõpruse pst. 174 parklast või Kristiine keskuse parklast. Ühe sõidutunni kestus on 45 minutit, korraga broneeritakse kaks järjestikust sõidutundi. B-kategooria koolituskursuse miinimumsõidutundide arv on hetkel 28 tundi, siiski on hea sõiduoskuse saavutamiseks enamasti vaja läbida rohkem sõidutunde.

Millised dokumendid peavad õppesõitu tehes kaasas olema?

Õppesõitu tehes peab õpilasel olema kaasas õpingukaart (selle väljastab autokool) ja isikut tõendav dokument. Juhul, kui autokool on juba läbitud, aga riiklik eksam veel sooritamata ja õpilane soovib harjutada auto juhtimist enne sõidueksamit, peab olema õppesõitu tehes kaasas autokooli koolituskursuse tunnistus koos isikut tõendava dokumendiga. Meie poole võib pöörduda ka juhiloa omanik, kes soovib oma sõiduoskust parandada või kes pole ammu autot juhtinud. Sellisel juhul peab kaasas olema kehtiv juhiluba.

Millised on õppesõidukid?

Sõiduõpe toimub manuaalkäigukastiga autodega. Õppesõiduks kasutame Honda Accord ja Toyota Auris  marki sõidukeid.

Mida õppesõidu ajal harjutatakse?

Esimesed sõidutunnid koolituse alguses toimuvad muust liiklusest eraldatud territooriumil, et omandada teistest liiklejatest sõltumatult algsed juhtimisoskused. Sõltuvalt õpilasest võib selleks kuluda mõned tunnid. Kui õpilane on omandanud juhtimisoskuse sellisel määral, et saab juba liikluses sõidukit juhtida, siirdume vähese liiklusega tänavatele ja nii järk-järgult edasi, kuni on võimalik liigelda ka tiheda liiklusega piirkondades. Harjutame kõiki vajalikke elemente, nagu sõiduteel paiknemine, ristmike ületamine, ümberreastumine, jpt. Koolituse üheks osaks on liiklemine väljaspool asulat. Harjutame sõitmist maanteel, kus tuleb sõidukit juhtida suurematel kiirustel. Sealjuures käsitleme sõitmist kiirendus- ja aeglustusradadel. Samuti harjutame parkimist sellisel määral, et õpilane selle selgeks saaks. Parkimist ja sõiduki manööverdamist on võimalik harjutada selleks kohandatud õppesõiduväljakul. Kui esmased oskused on omandatud, liigume edasi juba liikluseks avatud parklatesse ja parkimismajadesse, et saavutada kogemus igapäevastes tingimustes.

Paralleelselt õppesõiduga saavad kõik meie autokooli õpilased ka ülevaate, kuidas iseseisvalt tankida autot, kontrollida mootoriruumis õli-, jahutus- ja pidurivedeliku taset ning lisada klaasipesu vedelikku. Harjutame ka sõiduki kontrollimist enne väljasõitu.

Õpingute jooksul omandab meie autokooli õpilane ohutuks ja turvaliseks liiklemiseks vajalikud teadmised ja oskused. Meile on tähtis, et õpingute jooksul omandatud teadmised ja oskused oleksid võimalikult head, ning nii on ka riikliku sõidueksami sooritamine esimesel katsel tõenäolisem.

Meie sõiduõpetajad Hannes ja Vambola annavad endast parima, et autokooli lõpetanule oleks riikliku sõidueksami sooritamine ühekordne meeldiv kogemus.