KKK – Korduma kippuvad küsimused 

Kas Teie sõiduõpetajatel on vastav kvalifikatsioon, et õppesõitu teha?

Meie õpetajad on läbinud mootorsõidukijuhi õpetaja koolituse ning omavad vastavat kvalifikatsiooni ja Transpordiameti poolt väljastatud õpetaja tunnistust. Lisaks on õpetajad läbinud täiendkoolitusi nii kodu- kui välismaal.

Kõik õpetajad omavad lisaks sõiduõpetamise oskusele ka liiklusteooria õpetaja kutset ning nende käest saab vajadusel küsida ka liiklusteooriaga seotud küsimusi.

Millisest kohast algavad sõidutunnid?

Sõidutunnid algavad Sõpruse pst. 174 (Rimi Hüpermarketi parklast).

Kui palju maksab üks sõidutund?

Hinnakirjaga saab tutvuda siin: https://ecodriveautokool.ee/autokooli-hinnad/

Kuidas ma saan tasuda sõidutundide eest?

Õppesõidu eest saab tasuda ettemaksuarvega. Sõidutunni broneerimisel saadetakse arve Teie e-posti aadressile.

Mis mul peab sõidutunnis kaasas olema?

Õppesõidule tuleb kindlasti kaasa võtta õpingukaart või autokooli koolituskursuse tunnistus ning isikut tõendav dokument.

Mis käigukastiga autoga saab harjutada?

Meie juures saab sõiduõpet teha automaatkäigukastiga autoga.

Mida ma pean tegema, kui tahan lisaks enda autokooli sõidutundidele võtta teie autokoolis lisasõidutunde?

Selleks tuleks võtta meiega ühendust telefonil 55 07 555 või meili teel info@ecodriveautokool.ee või meie autokooli veebilehe kontaktivormi kaudu.  Aitame meelsasti, kui on lisasõidutundide vajadus.

Olen autokooli lõpetanud, kuid sooviksin enne riiklikku sõidueksamit veel täiendavaid sõidutunde – kas see on võimalik?

Jah, meie juures on võimalik teha õppesõitu ka pärast autokooli lõpetamist. Sõidutundi tuleb siis kaasa võtta koolituskursuse tunnistus ja isikut tõendav dokument.

Ma ei oska hästi parkida.  Kas teie juures saab parkimist harjutada?

Jah, see võimalus on olemas. Meie juures saab õppida ka parkimist ning sõidutundides teeme erinevaid parkimisharjutusi. Sõidutunnis palun kindlasti teavitage sõiduõpetajat, kui soovite parkimisele rohkem tähelepanu pöörata.

Kas teie juures saab ka maanteel sõitmist harjutada?

Jah, see on võimalik. Maanteesõit on oluline osa sõiduõppest ning meie autokoolis harjutavad kõik õpilased lisaks linnas liiklemisele ka maanteesõitu.

Kas te teate millistes kohtades toimub riiklik sõidueksam? Ja kas me saaksime enne eksamit need kohad läbi sõita, et seal harjutada?

Meil on väga hea ülevaade millistes kohtades sõidetakse Transpordiameti riiklikul eksamil. Oleme valmis tutvustama, millised on sõidueksamil kehtivad nõuded. Teame enamlevinud vigasid sõidueksamil ja keerukamaid kohti liikluses, kus sõidueksamil võib eksida. 

Kolisin hiljuti Tallinnasse ja siinne liiklus on minu jaoks harjumatu. Kas saaksin lisasõidutunde, et liiklusega paremini kohaneda? Juhiluba on mul olemas.

Ka sellisel juhul, kui juhiluba on olemas, saab meie juures sõidutunde. Sel juhul tuleb sõidutundi kaasa võtta juhiluba.

Sain juhiloa väga ammu, kuid vahepeal pole üle 10 aasta roolis olnud. Kas teie juures saab auto juhtimist meelde tuletada ja sõiduoskusi värskendada? 

Saame aidata ka sellisel juhul. Sõidutundi palun võtke kaasa juhiluba (igaks juhuks palun kontrollige eelnevalt nii juhiloa kui mootorsõidukijuhi tervisetõendi kehtivust).

Kas te õpetate ka tankima ja tutvustate kuidas kontrollida auto kapotialust (õli jahutusvedelik, klaasipesuvedelik, pidurivedelik jne.)

Tutvustame hea meelega kõiki auto omamisega kaasnevaid vajalikke oskusi. Juhendame, mida kontrollida mootoriruumis, kuidas hinnata rehvide nõuetele vastavust jms.

Ma olen Transpordiameti riiklikul eksamil või autokooli sõidueksamil mitu korda ebaõnnestunud. Kas oleks võimalik anda erapooletu eksperthinnang minu sõiduoskuse kohta?

Sellise hinnangu saame anda, tehes 2×45 minutilise testsõidu. 

Ma olen Transpordiameti riiklikul eksamil kolm korda ebaõnnestunud ning pean nüüd läbima jätkuõppe. Õppisin teises autokoolis, kuid kas jätkuõpet saan teha teie juures?

Jätkuõpet saab meie juures teha ka siis, kui olete õppinud teises autokoolis. Jätkuõppele palun võimalusel kaasa võtta sõidueksami raportid (need saab alla laadida Transpordiameti e-teenindusest). Jätkuõppe sõidutundides keskendume peamiselt nendele murekohtadele, mis esinesid sõidueksamil.

Kas automaatkäigukastiga autoga on lihtsam juhtimine selgeks saada?

Kindlasti on lihtsam juhtimist õppida kui ei pea mõtlema käikude vahetamisele, siduri libistamisele ja mootori pöörete jälgimisele. Tehnika areng koos elektri,- ja hübriidautode laialdase kasutusele võtmisega viib lähiaastatel olukorrani, et käsikäiguvahetusega autosid enam ei toodeta.

Meie soovitame kindlasti valida automaatkäigukastiga auto juba autokoolis õppimiseks. Ühtlasi pakume võimalust kasutada meie hübriidajamiga õppesõidukit. Loe automaatkäigukastiga õppimisest pikemalt meie autokooli blogist.

Olen varem teinud õppesõitu manuaalkäigukastiga autoga. Kas ma nüüd saan õppesõitu teha automaatkäigukastiga autoga?

Jah, see võimalus on olemas. Varasem õpe manuaalkäigukastiga ei ole takistuseks automaatkäigukastiga harjutamisel. Meie juures saab harjutada automaatkäigukastiga õppeautoga. Meie õpetajad juhendavad, millised on erinevused manuaal- ja automaatkäigukastiga autoga sõitmisel.

Kui ma saan nn. automaatkäigukasti juhiloa, kas ma ei saa siis enam kunagi manuaalkäigukastiga autot juhtida?

Kui omate automaatkäiguvahetusega B-kategooria juhiluba ning taotlete käsikäiguvahetusega B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust, siis vastavalt seadusele peate läbima koolituse sõiduõppes vähemalt kahe sõidutunni mahus. Selles mahus antavas õppes peavad õppekavast olema hõlmatud õppeained, mis käsitlevad erisusi käsikäiguvahetusega mootorsõiduki juhi koolitamisel võrreldes automaatkäiguvahetusega mootorsõiduki juhi koolitamisega.

Kui õppesõidu käigus juhtub liiklusõnnetus – mis siis saab?

Meie õppesõidukid omavad kindlustust. Võimalike kahjude eest vastutab õnnetuse põhjustanud sõiduki juht.

Kas enne autokooli minemist saab teie juures proovida auto juhtimist?

Jah, see on võimalik. Arvestama peab aga sellega, et proovida saab väljaspool liiklust selleks ettenähtud ja muuks liikluseks suletud territooriumil. Seetõttu ei saa enne autokoolis õppima asumist tänavaliikluses harjutada.

 

Kui tekkis soov sõidutunde võtta, siis palun võtke meiega ühendust: tel. 55 07 555, või info@ecodriveautokool.ee või meie kodulehe kontaktivormi kaudu.