Õppesõit automaatkäigukastiga autoga

Kuidas toimub õppesõit?

Millisest kohast algavad autokooli sõidutunnid?

Meie autokooli sõidutunnid toimuvad Tallinnas. Alustame õppesõitu Mustamäel, Sõpruse pst. 174 parklast. Ühe sõidutunni kestus on 45 minutit, korraga broneeritakse kaks järjestikust sõidutundi. B-kategooria koolituskursuse miinimumsõidutundide arv on hetkel 28 tundi, siiski on hea sõiduoskuse saavutamiseks enamasti vaja läbida rohkem sõidutunde.

Millised dokumendid peavad õppesõitu tehes kaasas olema?

Õppesõitu tehes peab õpilasel olema kaasas õpingukaart (selle väljastab autokool) ja isikut tõendav dokument. Juhul, kui autokool on juba läbitud, aga riiklik eksam veel sooritamata ja õpilane soovib harjutada auto juhtimist enne sõidueksamit, peab olema õppesõitu tehes kaasas autokooli koolituskursuse tunnistus koos isikut tõendava dokumendiga. Meie poole võib pöörduda ka juhiloa omanik, kes soovib oma sõiduoskust parandada või kes pole ammu autot juhtinud. Sellisel juhul peab kaasas olema kehtiv juhiluba.

Millised on õppesõidukid?

Sõiduõpe toimub automaatkäigukastiga autodega, kasutame selleks Toyota Prius ja Toyota Prius+ hübriidajamiga sõidukeid.

ecodrive autokool õppeauto
Õppesõit autokoolis automaatkäigukastiga hübriidautoga

Mida õppesõidu ajal harjutatakse?

Esimesed sõidutunnid koolituse alguses toimuvad muust liiklusest eraldatud territooriumil, et omandada algsed juhtimisoskused. Sõltuvalt õpilasest võib selleks kuluda mõned tunnid. Kui õpilane on omandanud juhtimisoskuse sellisel määral, et saab juba liikluses sõidukit juhtida, siirdume vähese liiklusega tänavatele ja nii järk-järgult edasi, kuni on võimalik liigelda ka tiheda liiklusega piirkondades. Harjutame kõiki vajalikke elemente, nagu sõiduteel paiknemine, ristmike ületamine, ümberreastumine, jpt. Koolituse üheks osaks on liiklemine väljaspool asulat. Harjutame sõitmist maanteel, kus tuleb sõidukit juhtida suurematel kiirustel. Sealjuures käsitleme sõitmist kiirendus- ja aeglustusradadel. Samuti harjutame parkimist sellisel määral, et õpilane selle selgeks saaks. Kui esmased oskused on omandatud, liigume edasi juba liikluseks avatud parklatesse ja parkimismajadesse, et saavutada kogemus igapäevastes tingimustes.

Paralleelselt õppesõiduga saavad kõik meie autokooli õpilased ka ülevaate, kuidas iseseisvalt tankida autot, kontrollida mootoriruumis õli, jahutus- ja pidurivedeliku taset ning lisada klaasipesu vedelikku. Harjutame ka sõiduki ohutuse kontrolli enne väljasõitu.

Õpingute jooksul omandab meie autokooli õpilane ohutuks ja turvaliseks liiklemiseks vajalikud teadmised ja oskused. Meile on tähtis, et õpingute jooksul omandatud teadmised ja oskused oleksid võimalikult head, ning nii on ka riikliku sõidueksami sooritamine esimesel katsel tõenäolisem.

Meie sõiduõpetajad Anne-Ly ja Jüri annavad endast parima, et autokooli lõpetanule oleks riikliku sõidueksami sooritamine ühekordne meeldiv kogemus.

Mõned korduma kippuvad küsimused:

Kui palju üks sõidutund maksab?

Hinnakirjaga saab tutvuda siin: Hinnakiri.

Kuidas toimub sõidutundide eest tasumine?

Sõidutundide eest tasutakse ettemaksuarvega enne tunni toimumist.

Kas automaatkäigukastiga autoga on lihtsam autojuhtimist õppida?

Autojuhtimist on kahtlemata lihtsam õppida, kui ei pea sõidu ajal tegelema mootori pöörete jälgimise, siduri libistamise ja käikude vahetamisega. Tänapäeval valmistatakse üha rohkem autosid automaatkäigukastiga ning ka nende kasutamine suureneb jõudsalt. Hübriidajamiga autodel kasutatakse valdavalt automaatkäigukasti. Lähiaastatel on tekkimas olukord, kus käsikäiguvahetusega autosid jääb järjest vähemaks.
Autot juhtima õppides on lihtsam teha õppesõitu automaatkäigukastiga autoga.

Rohkem korduma kippuvaid küsimusi koos vastustega leiad siit.
Loe ka meie Autokooli Blogist, kuidas edukalt sooritada sõidueksam.