Autokooli teooria

Kuidas seda õppida?

Kuidas õppida autokooli teooriat?

Sageli tekib selline küsimus autokooli õppima asunud õpilastel. Õpingutega alustades selgub, et lisaks teooriatundidele või e-õppe loengutele tuleb iseseisvalt õppida küllaltki palju, et kõik ohutuks liiklemiseks vajalik selgeks saaks.
Autokool ecodrive teooria materjalid

Mille järgi õppida?

Teooriaõppe alus on Liiklusseadus. On väga oluline, et avades internetis Liiklusseaduse, klõpsaksite nupul “Hetkel kehtiv”. Nii on kindel, et seaduse uusimad täiendused on antud versioonis sees.

Teine tähtis õppematerjal on “Liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele”. Samuti, klõpsake “Hetkel kehtiv”, ning uusim versioon on Teie ees. Pange tähele, et liiklusmärkide pildid on määruse lõpus lisadena (PDF-failid). Laadige need alla ja ongi liiklusmärkide pildid olemas.

Lisaks tuleb kindlasti lugeda Liikluskindlustuse seadust ning mõningaid kohti määrusest “Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele” (sealt Lisa 1).

Nende dokumentide põhjal on koostatud nii erinevad testiraamatud kui ka muud õppevahendid.

Lisaks eeltoodule on vaja teadmisi ka sõiduki kontrollimise kohta. Sellest saad lugeda siin.

Kas tasub poest osta trükitud Liiklusseadus?

On igaühe vaba valik, kas ta ostab Liiklusseaduse raamatu kujul või loeb seda internetist. Arvutist õppides on hea see, et vajalikke märksõnu saab otsida otsinguvormiga (CTRL + F), nii leiab kõik olulise seadusest kiiresti üles. Raamatust lugedes saab jälle teksti juurde soovi korral märkmeid teha.

Kuidas suhtuda äppidesse?

Äppide kasutamise korral tuleb kindlasti jälgida, et need oleksid koostatud Eestis kehtiva Liiklusseaduse põhjal. Kui mõne äpis toodud väite osas tekib küsimus, tuleb see koht kindlasti Liiklusseadusest üle kontrollida. On äppe, milles esineb vigu ja mis seetõttu õppimiseks ei sobi.

Liiklustestid – jah või ei?

Kui olete juba mõnda aega õppinud Liiklusseadust ja muid õppematerjale, siis liiklustestid on hea tagasisidevahend omandatud teadmiste kontrollimiseks. Nende põhjal saab teada, mis valdkonnad on selged ning mis vajavad veel õppimist. Seega, teadmiste kontrollimiseks on need head. Küll aga ei ole soovitav testide küsimusi ja vastuseid pähe õppida. See kulutab palju aega, kuid ei selgita õppurile, miks ühes või teises olukorras tuleb käituda just nii ja mitte teisiti. Reaalses liiklusolukorras pole aga pähe õpitud testiküsimusest palju kasu.
Kindlasti tuleb jälgida, et liiklustestid ei oleks aegunud.

Liiklusteooria sõidutunnis – kas see on võimalik?

Meie autokoolis võib õppur liiklusteooria õppimise käigus tekkinud küsimused sõidutundi kaasa võtta. Meie sõiduõpetajad aitavad neile vastuse leida ning sõltuvalt küsimusest läbitakse ka sõidutunnis võimalusel vastav olukord või ristmik. Seega, meie autokoolis aitavad ka sõiduõpetajad teooriaõpingutele kaasa.

Kokkuvõte.

Autokooli teooria omandamisel on iseseisvat õppimist omajagu. Headel liiklusteooria teadmistel on tähtis osa selles, kas sõidueksam sooritatakse edukalt. Liiklusteooria õppimisele panustatud aeg aitab väga palju kaasa ohutule liiklemisele.

Loe veel…